Zadbaj o ochronę swojego zdrowia na czas pobytu w Polsce 

Pobyt w obecnym kraju zazwyczaj wiąże się ze stresem związanym z korzystania z usług medycznych. Ubezpieczenie zdrowotne dla cudzoziemca to doskonałe rozwiązanie. Dzięki niemu zawsze będziemy mogli czuć się bezpiecznie i komfortowo, nie obawiając się o wysokie koszty związane z koniecznością skorzystania z usług medycznych. Co warto wiedzieć o ubezpieczeniu? Jakie warianty można wybrać? Przyjrzyjmy się zagadnieniu z bliska. Gotowi na garść praktycznych wskazówek? Ciekawi? Zaczynamy!

Najważniejsze informacje dotyczące ubezpieczenia zdrowotnego dla cudzoziemców

Ubezpieczenie zdrowotne dla cudzoziemców to rozwiązanie dla osób, które nie mogą skorzystać z polskiego publicznego ubezpieczenia zdrowotnego. Najczęściej są to osoby, które nie są obywatelami państw Unii Europejskiej. Co zyskujemy, decydując się na takie ubezpieczenie zdrowotne? W razie wystąpienia konieczności,  ubezpieczenie pokrywa koszty leczenia. Możemy także liczyć na zwrot poniesionych kosztów. Co więcej, ubezpieczenie swoim zakresem obejmuje nagłe zachorowanie bądź nieszczęśliwy wypadek, zarówno w Polsce, jak również na terenie państw, które znajdują się w strefie Schengen. Wszystko zależy przede wszystkim od wyboru wariantu ubezpieczenia. Możemy wybrać wersję podstawową, która zazwyczaj obejmuje jedynie usługi medyczne na terenie Polski, jak również rozszerzyć zakres ochrony medycznej na teren innych krajów.

Zakres ubezpieczenia zdrowotnego dedykowanego dla cudzoziemców

Na jakie usługi możemy liczyć, decydując się na ubezpieczenie zdrowotne dla cudzoziemców? Zakres jest niezwykle szeroki, obejmuje m.in.:

  • udzielenie pomocy lekarskiej (w tym pomocy specjalistów),
  • pobyt w publicznych szpitalnych,
  • badania, które są niezbędne do postawienia trafionej diagnozy,
  • leczenie i zabiegi ambulatoryjne,
  • przepisane recepty na lekarstwa, opatrunki czy przedmioty ortopedyczne,
  • transport do placówek medycznych,
  • leczenia stomatologicznego w przypadku ostrego bólu zębów,
  • prowadzenie ciąży i wszelkich związanych z nią komplikacjami,

Co więcej, tego rodzaju ubezpieczenia zdrowotne w swoim zakresie posiadają także repatriację, a więc transport do stałego kraju zamieszkania. Co więcej, w ramach skorzystania z usług ubezpieczeniowych ma miejsce transport zwłok do kraju stałego zamieszkania w przypadku zgonu osoby ubezpieczonej.

Czas pobytu a ubezpieczenie zdrowotne

Ubezpieczenie zdrowotne dla cudzoziemca dedykowane jest dla osób, które planują maksymalnie trzymiesięczny pobyt w Polsce, jak również ubiegają się o krótkookresową wizę. To wariant pierwszy. Druga opcja zakłada pobyt od 3 miesięcy do 36 miesięcy, a cudzoziemcy ubiegają się o wizytę długookresową, zezwolenie na mieszkanie, jak również pobyt czasowy. Niektóre oferty ubezpieczeń są na tyle elastyczne, że możemy wybrać także ubezpieczenia np. na okres 30 dni, co jest najlepszym rozwiązaniem np. dla turystów.

Kto może skorzystać z usług ubezpieczenia zdrowotnego dla cudzoziemców?

Ubezpieczenie zdrowotne dla cudzoziemca dedykowane jest dla dzieci, uczniów, studentów, osób dorosłych, seniorów, pracowników czy turystów. W związku z tym, w praktycznym ujęciu, każdy, kto chce przebywać na terenie naszego kraju, mając zapewnioną opiekę medyczną. To niezwykle komfortowe rozwiązanie- nie jesteśmy w stanie przewidzieć wszelkich zdarzeń, które będą wymagać interwencji i pomocy medycznej. Tymczasem bez ubezpieczenia będziemy musieli liczyć się z wysokim kosztem najprostszych badań, porady lekarskiej, jak również pogłębionej diagnostyki czy wizyty w szpitalach w trosce o zdrowie i własne życie.

You may also like...